Osobné nástroje
Nachádzate sa tu: Titulná stránka
požadované kritériá spĺňa: 26
Upresniť výsledky.
Typ








Nové od



Sort by relevance · date (newest first) · alphabetically
Kdybych dovolil, aby se v jednom čísle mých novin objevil můj poctivý názor, do dvaceti čtyř hodin bych přišel o místo.
John Swinton, bývalý personální šéf New York Times
Umiestnenie Archív / Citáty
Európsky súd konštatoval, že výraz "idiot" je hodnotiacim úsudkom a preto nemožno od novinára požadovať, aby preukázal jeho pravdivosť."
„Európsky súd považoval novinárove vyjadrenie za chránené slobodou prejavu a to napriek tomu, že takéto označenie mohlo politika uraziť. Európsky súd konštatoval, že výraz „idiot" je hodnotiacim úsudkom a preto nemožno od novinára požadovať, aby preukázal jeho pravdivosť."
Umiestnenie Archív / Citáty
Vetinari si dával robiť monitoring médií. Vždy kládol veľký dôraz na to, aby bol informovaný o tom, čo si ľudia myslia, že sa deje.
Umiestnenie Archív / Citáty
Politická korektnosť likviduje slobodnú diskusiu
Umiestnenie Archív / Citáty
"Masy v skutočnosti neexistujú, existuje len spôsob nazerania na ľudí ako na masu." "Masy sú vždy tí druhí."
Raymond Williams, spisovateľ, 1963
Umiestnenie Archív / Citáty
Tento týždeň som rokoval o miliardách... alebo Skončilo osem rokov Mečiarovho násilného samoútlmu verbálnej aktivity
Nová vláda je tu ani nie tri dni, ale už nastáva to, čoho som sa obával najviac (hneď po personálnych čistkách na úrovni regiónu). Neviem ten jav pomenovať inak, než "zasieranie komunikačného priestoru". Použitím jemnejšieho výrazu by sme strácali na presnosti. O čo ide? Zapnete televízor, a vyvalí sa na vás buď: 1. huhlavá slovná kanonáda diagnostikovaného psychopata 2. nacionalistické krčmové reči siláckeho alkoholika, alebo 3. populistické riekanky prednášané napätým hlasom kapitalizovaného socialistu. Ďalej už článok z dnešného SME.
Umiestnenie Archív / Citáty
Goldingov Pán múch nie je reálnym obrazom ľudského správania sa v krízovej situácii
Pán Múch od Wiliama Goldinga je jednou z najvplyvnejších kníh 20. storočia - popisuje príbeh skupiny chlapcov, ktorí stroskotali na opustenom ostrove, ale namiesto "Dvoch rokov prázdnin" zažili peklo na zemi, pretože v nich "prevážila ľudská prirodzenosť" - násilie, surovosť, egoizmus. Ide o fiktívny príbeh, do ktorého Golding premietol svoje videnie ľudskej povahy - sám bol mizantrop, alkoholik týrajúci svoje okolie. Príbeh šiestich chlapcov rok žijúcich na opustenom ostrove sa v skutočnosti naozaj udial, v roku 1966, a dopadol úplne inak. Chalani výborne spolupracovali, boli tvoriví a disciplinovaní a ich zážitky sa oveľa viac podobajú "Dvom rokom prázdnin", než "Pánovi Múch". Goldingova kniha však silne ovplyvnila rôzne reality show, kde sa ale organizátori snažiaci sa o čo najvyššiu sledovanosť musia dopúšťať množstva manipulácií, aby z ľudí vytrieskali negatívne reakcie, ktoré divákov prirodzene fascinujú viac, než príklady ľudskej statočnosti a obetavosti. A následne sa takýto falošný obraz "skutočnej" ľudskej povahy pumpuje cez televízne obrazovky do miliónov hláv. Ľudstvo dosiahlo súčasný stav sveta práve preto, lebo ľudia dokážu vynikajúco kooperovať v krízovej situácii, rádovo lepšie, než akýkoľvek iný živočíšny druh.
Umiestnenie Archív / Články
Kdyby bylo televizní vysílání etické, vedlo by to k jeho krachu.
Dalibor Matulka
Umiestnenie Archív / Citáty
Ak neveríme v slobodu slova pre tých, ktorými opovrhujeme, neveríme v ňu vôbec.
Noam Chomsky
Umiestnenie Archív / Citáty
Asimov o kulte ignorantstva: ...falošná predstava, že demokracia znamená, že "moje ignorantstvo je práve také dobré, ako tvoja znalosť."
Umiestnenie Archív / Citáty