Osobné nástroje
Nachádzate sa tu: Titulná stránka / Archív / Citáty / Murray: Americké firmy sú inovatívne vďaka unikátnemu spojeniu zákonov chrániacich intelektuálne vlastníctvo, ľahkej dostupnosti rizikového kapitálu a liberálnym zákonom o bankrotoch.

Murray: Americké firmy sú inovatívne vďaka unikátnemu spojeniu zákonov chrániacich intelektuálne vlastníctvo, ľahkej dostupnosti rizikového kapitálu a liberálnym zákonom o bankrotoch.

S myšlienkou na vytvorenie "Lego indexu" porovnávajúceho predaj stavebníc so schopnosťou domácich podnikov inovovať prišiel Jonathan Murray z Microsoftu, inšpirovaný svojou skúsenosťou s mladými podnikateľmi v Katare. Keď im na stôl vysypal škatuľu súčiastok a vyzval ich, aby postavili robota, "niektorí sa dokonca rozplakali, pretože nikdy v živote neskúšali nič stavať". Podľa Murraya je to signál, že miestni podnikatelia nebudú v nových technológiách úspešní, pretože "tunajšia kultúra im nikdy nedovolí len tak sa vŕtať vo veciach".

Americké firmy sú podľa neho inovatívne vďaka unikátnemu spojeniu zákonov chrániacich intelektuálne vlastníctvo, ľahkej dostupnosti rizikového kapitálu a liberálnym zákonom o bankrotoch, ktoré ľuďom umožňujú "neustále skúšať nové veci, mýliť sa a zlyhať, a znova pokusy opakovať, až kým sa úspech nedostaví". Európa zatiaľ nedokáže nájsť spôsob, ako tento recept po Amerike zopakovať, povedal Murray.


Zdroj:
http://pocitace.sme.sk/clanok.asp?cl=2741195
Tomáš Bella: Rastie antitechnická generácia?