Osobné nástroje
Nachádzate sa tu: Titulná stránka / Texty

Texty

Nepublikované texty
Tam, kde strany končia, tretí sektor supluje
[2006-05-31]
Prastarý čukocký volebný systém zastupiteľskej demokracie
A riekol Čukwas najvyšší:
Čukocký bôžik
Psíky a čukocký bôžik
Dva dni v škole: deň škaredý a deň pekný
Sobotňajšie SME prinieslo dva články s dvomi školskými príbehmi. Keďže nekupujem printovú verziu, neviem, či ich aj redaktori dali do súvislosti.
Hudba
Hudbu možno stačí len počúvať, alebo hrať. Vinári však tvrdia, že víno chce, aby sa o ňom hovorilo. Tak si myslím, že ani hudbe nebude proti srsti zopár slov.
Synchronicita
Synchronicita: koncept, který zaviedol psychológ Carl Gustav Jung. Ako synchronicitu Jung označuje akauzálne udalosti, které získavajú význam na úrovni prežívania subjektu .
O neomylnom materinskom cite a otcovskom digitálnom fotoaparáte
Čukča Čutak referuje o nedávnej kauze vymeného kojenca
PGP/GPG: test rozšírenia Enigmail pre mailer Thunderbird
2006-07-16
Vernamova šifra
Matematicky dokázaná nerozlúštiteľná šifra - na používanie ktorej vám stačí ceruzka a papier.
Anotácie aktivít pre projekt Kurikulárna transformácia vyučovania
Pre gymnazistov: stonožková pesnička, fínska polka, vlastným menom Loituma - Leva’s polka
Novembrový motýľ
2006-11-01. Dnes ráno nás z polospánku prebral jemný ale nástojčivý zvuk. Nárazy krehkých krídel o okennú tabuľu.
Škvrna na obľúbenom tričku? To mamin prací prášok zvládne!
2006-11-01. Cestou ku kávovaru nepodarilo sa mi vyhnúť zapnutej televíznej obrazovke. Práve tam prebiehal klasický reklamný príbeh. Z dokonalej záhrady vbieha do dokonalej kuchyne dokonalý syn dokonalej matky.
10 tipov pre lepsie googlovanie
Pošlite mi SMS zdarma
Návod, ako mi môžete poslať SMSku bez toho, aby ste mali kredit alebo dokonca mobil. Využívam službu calendar.google.com, ktorá bezplatne zasiela pripomienky udalostí na mobil užívateľa. Vy teda vytvoríte udalosť, a oznam o nej dostanem na mobil. POZOR týmto postupom sa dá posielať SMS len na môj mobil. Ak chcete posielať SMS iným používateľom, musíte si pre každého zriadiť samostatný kalendár, na čo potrebujete samostatné konto na gmail.com. Nasleduje obrázkový návod.
smsforsmatana-1.jpg
smsforsmatana-4.jpg
smsforsmatana-5.jpg
smsforsmatana-6.jpg
smsforsmatana-7.jpg
Odysea - najväčšia výhovorka na svete
Epos Odysea je najlepším príkladom toho, čo je chlap schopný vymyslieť, aby manželke odôvodnil skutočnosť, že sa vracia neskoro domov. Ide určite o najväčšiu výhovorku na svete. "Čo všetko sa mi prihodilo, že prichádzam domov z vojny o 10 rokov neskôr, ako moji spolubojovníci".
NEPODCEŇUJTE BICYKEL!
Dnes pri práci na petícii proti zákazu bicyklovania na nevyznačených lesných chodníkoch mi napadlo heslo. Slogan. NEPODCEŇUJTE BICYKEL.
Na horách býva, ako tá hmla sivá... (text: Janko Kráľ)
Niet krajšieho mena, ako je Chrodechilda
Pamätáte si dialóg z Limonádového Joea? "- Slečno, jak jse jmenujete? - Winnifred. - Krásné jméno." Chrodechilda bola manželka Chlodvika z rodu Merovejcov. Mená jej synov sú tiež zvukomalebné.
Skúsenosti s digitálnym fotoaparátom Panasonic Lumix LX3
Priebežne aktualizované.
"Pusa na byt": úpadok, hnus, modlárstvo, nechutné ponižovanie, neúcta k človeku.
"PUSA NA BYT Od 9. septembra 2009 sa v centrálnej časti Auparku bude vo veľkom bozkávať! Desiati vyžrebovaní finalisti sa tu stretnú vo veľkom bozkávacom finále súťaže Funradia. Kto vydrží najdlhšie bozkávať maketu bytu, stane sa majiteľom toho skutočného v luxusnom dome Five star residence v centre Bratislavy v hodnote 200 tisíc Eur. Viac o súťaži na www.funradio.sk"
FitPC: skúsenosti s úsporným a tichým minipočítačom
Miniatúrny počítač vyrábaný izraelskou firmou CompuLab je unikátny vo viacerých smeroch. Je taký malý, že ho zakryje krabička z CDčka. Jeho spotreba je približne 5 až 8 Wattov. Nemá ventilátor, ochladzuje sa povrchom tela, preto je nehlučný. Avšak jeho uvedenie do prevádzky nie je úplne bez problémov - najmä kvôli použitým konektorom a prepojovacím káblom (z pochopiteľných dôvodov výrobca nemohol nasekať na zariadenie všetky rozhrania od výmyslu sveta - jednoducho by sa na krabicu veľkosti prenosného externého disku ani nezmestili). Nasledovné poznámky snáď ušetria trochu času ďalším majiteľom tohoto skvelého zariadenia.
HP Mini 5103 model WT211ES - inštalácia
Zoznam filmov s linkami na CSFD, ktoré recenzuje jungián Rudolf Starý v knihe Filmová hermeneutika
2020-12-20