Osobné nástroje
Nachádzate sa tu: Titulná stránka / Texty / PGP/GPG: test rozšírenia Enigmail pre mailer Thunderbird

PGP/GPG: test rozšírenia Enigmail pre mailer Thunderbird

2006-07-16
  1. Po zlých skúsenostiach s kombináciou webmailu a PGP9Desktop na jednej strane, a PGP658CKT na strane druhej som začal testovať aj s použitím TBirdu. Problém PGP9 full a PGP9 free bol s posielaním príloh.
  2. Použil som Thunderbird 1.5.0.4, GPG je vo verzii ... neznámej - distribúcia od Nullify, WinPT 0.7.96, Enigmail počeštený z adresy ftp://ftp.czilla.cz/other/addons/enigmail/0.94.0/
  3. Na import kľúčov z PGP9 som použil WinPT, ale asi to bolo zbytočné, šlo by to priamo cez rozhranie OpenPGP v Thunderbirde. Nedokáže však načítať priamo formát kľúčov z PGP9, treba ich najprv vyexportovať do ASCII formátu, súkromný aj verejné.
  4. Extenzie do TB sa nenačítajú priamo z webu, treba si ich uložiť na disk, inak sa Firefox pokúša inštalnúť ich ako svoje extenzie.
  5. Enigmail umožňuje zadefinovať bezpečnostnú politiku pre každú mailovú adresu - napr. povinné šifrovanie a podpisovanie. K jednej mailovej adrese sa dá nadefinovať aj viac verejných kľúčov - to by sa teda dalo využiť na šifrovanú mailovú skupinu.
  6. Enigmail umožňuje aj automatické šifrovanie príloh k mailu, avšak názov prílohy zostane viditeľný a čitateľný.
  7. Možno nastaviť aj funkciu Automaticky dešifrovat/ověřit zprávu, v tom prípade si drží heslo v cashke a stačí klikať po prijatej pošte a vidieť plaintext
  8. Pri kliknutí na zašifrovanú prílohu si vypýta program, ktorým to otvoriť - v pohode mi fungoval PGP9 (cez Extrakciu). Je teda možné používať oba programy paralelne, samozrejme zabezpečiť aktualizácie kľúčov, lebo nespravujú sa spoločne.
  9. Vie aj zachovať diakritiku, treba sa však pohrať s kódovými stránkami.
  10. Všeobecne možno konštatovať, že šifrovanie je pomocou Enigmailu implementované komfortnejšie, než do TheBat! alebo Outlooku, pritom sú všetky zložky open-source a platformovo nezávislé (všetko včítane lokalizácie je aj pre linux). Otestovať ešte treba otváranie príloh a súlad s iným verziami PGPčka.