Osobné nástroje
Nachádzate sa tu: Titulná stránka / Texty / Škvrna na obľúbenom tričku? To mamin prací prášok zvládne!

Škvrna na obľúbenom tričku? To mamin prací prášok zvládne!

2006-11-01. Cestou ku kávovaru nepodarilo sa mi vyhnúť zapnutej televíznej obrazovke. Práve tam prebiehal klasický reklamný príbeh. Z dokonalej záhrady vbieha do dokonalej kuchyne dokonalý syn dokonalej matky.
Dokonalý syn zazrel na kuchynskom stole lákavý pohár ríbezľového lekváru. Neodolal, strčil doň ruku, avšak na ceste k ústam kus lekváru z prstov odkväcol a - hrôza! - dokonale znečistil dovtedy dokonale čisté tričko.
Zronený výraz na šarvancovej tvári: "Moje obľúbené tričko..."
Láskavo-víťazný úsmev dokonalej matky: "Neboj sa, mamin prací prášok to zvládne!" Džingel, záber na logo dokonalého pracieho prášku, happyend.

Celý život odmietam postupy v štýle "áno je to hlúposť, ale musíš sa tomu prispôsobiť, aj my sme si zvykli". Preto mi alternatívne príbehy naskakujú automaticky.
1. Synátorove prsty ešte len smerujú do pohára s lekvárom, keď do záberu vletí otcova svižná ruka, zaznie ľahké zaucho a ozve sa rázny hlas: "Teľa sprosté, zober si lyžicu. Dvanásťročný fagan a chová sa jak trojročný!"

2. Rodičovská pozornosť bola niečím odpútaná, takže stihlo dôjsť k znečisteniu trička. Matka: "To čo si urobil??? Davaj to dole a marš do kúpeľne. Pekne si to vyperieš v rukách. Nebudem robiť slúžku mladému pánovi, ktorý sa nedokáže ovládať pri stole / žere ako prasa."

Žiadny džingel, žiadne logo. Kto by už robil reklamu lyžici, mydlu na ručné pranie alebo obyčajným slušným móresom.
Miguel
Miguel says:
18. 07. 2012 02:12

That's a clever answer to a tricky qusetoin

Commenting has been disabled.