Osobné nástroje
Nachádzate sa tu: Titulná stránka / Texty / Pošlite mi SMS zdarma

Pošlite mi SMS zdarma

zahrnuté do:
Návod, ako mi môžete poslať SMSku bez toho, aby ste mali kredit alebo dokonca mobil. Využívam službu calendar.google.com, ktorá bezplatne zasiela pripomienky udalostí na mobil užívateľa. Vy teda vytvoríte udalosť, a oznam o nej dostanem na mobil. POZOR týmto postupom sa dá posielať SMS len na môj mobil. Ak chcete posielať SMS iným používateľom, musíte si pre každého zriadiť samostatný kalendár, na čo potrebujete samostatné konto na gmail.com. Nasleduje obrázkový návod.
1. Choďte na adresu calendar.google.com

2. Údaje vyplňte nasledovne: Email: smsforsmatana   Password: (kamaráti dostali mailom)
smsforsmatana-1.jpg

3. Ukáže sa kalendár. Nevšímajte si ho a rovno kliknite na voľbu Create Event (Vytvoriť udalosť).

smsforsmatana-4.jpg

4. Otvorí sa formulár na vytvorenie novej udalosti. Názov udalosti - What - bude vlastne textom SMSky, ktorú dostanem. Text by nemal byť dlhší ako 50 znakov. Môžete použiť diakritiku. Podpíšte sa. Nastavte čas udalosti taký, aby bol minimálne o 11 minút neskorší, ako je aktuálny čas (Oznamy sa na môj mobil odosielajú 10 min pred udalosťou). Okamžite po nastavení času stlačte Save. Ak nemáte dobre nastavený čas, radšej prirátajte viac ako 11 minút - ak sa netrafíte do limitu, správu nedostanem.
smsforsmatana-5.jpg

5. Radšej si overte, či sa správa naozaj odoslala. Stačí chvíľu počkať. Akonáhle nastane čas "10 minút pred udalosťou", na obrazovke vášho počítača vyskočí upozornenie. V ten istý moment sa odoslala SMSka.
smsforsmatana-6.jpg

6. Ak sa to nestalo, vráťte sa na udalosť (Event) a skontrolujte nastavenia. Dátum, čas. Ak všetko prebehlo v poriadku, udalosť zmažte, inak si ďalší návštevník bude môcť správu prečítať. Zmazanie sa robí ťuknutím na udalosť a voľbou Delete.

smsforsmatana-7.jpg

7. Hotovo. Odhláste sa. Nerozrýpte mi nastavenia kalendára.
Používanie je zdanlivo komplikované, ale nie je to viac krokov, než sa preklikať na orangeportali k posielaniu SMSiek cez web.

POZOR týmto postupom sa dá posielať SMS len na môj mobil. Ak chcete posielať SMS iným používateľom, musíte si pre každého zriadiť samostatný kalendár, na čo potrebujete samostatné konto na gmail.com. Ak si zriadite podobnú službu na posielanie SMS ako mám ja, pošlite mi e-mail s loginom a passwordom.

Veľmi stručne ako na vec:
1. zriaďte si účte na www.gmail.com. Potrebujete na to pozvánku od niekoho, kto už gmail používa. Odporúčam vytvoriť si názov účtu v štýle smsforpriezvisko, aby sa dal účet jasne odlíšiť. Heslo nejaké triviálne - google vám nedovolí dať rovnaký login aj password. Heslo radšej nezverejňujte, lebo vám nejaký kanadský žertýř nastaví udalosti každých 10 minút a zmení heslo do kalendára tak, že si to nebudete môcť vypnúť.
2. potom choďte na calendar.google.com. Nalogujte sa s loginom a passwordom ako do gmaila.
3. v Calendari choďte do Settings/Notifications
4. nastavte Country - Slovakia, vložte číslo mobilu v tvare +421907034666
5. stlačte Send verification code
6. príde vám SMSka so 6 miestnym číslom
7. toto číslo prepíšte do rubriky Verification code
8. Finish Setup.

Malo by sa objaviť zelené Phone number successfully validated.

Tým je aktivované posielanie notifikácií na váš mobil.
Maria
Maria says:
18. 07. 2012 10:21

Hejsan Anders!Vi e4r ett par som e4r intresserade av hus i Sydfrankrike. Vi koemmr e5ka ner till Frankrike under tve5 veckor i slutet pe5 juni och tanken e4r att titta pe5 olika alternativ avseende huskf6p. Hittade din sida via google och skulle ge4rna fe5 kontakt med dig ff6r eventuella visningar framf6ver. Hf6r av dig!Med ve4nliga he4lsningarJoel Hallstrf6m

axnccbkkf
axnccbkkf says:
18. 07. 2012 16:48

rvDWQx <a href="http://jhmyfdjbplam.com/">jhmyfdjbplam</a>

Commenting has been disabled.