Osobné nástroje
Nachádzate sa tu: Titulná stránka / Archív / Citáty / Pripravte sa byť odborne fundovanou opozíciou proti novodobej politickej a ekonomickej normalizácii. Dôsledky ohlásených zmien vám budú čoskoro poskytovať viac argumentov, než dokážete použiť.

Pripravte sa byť odborne fundovanou opozíciou proti novodobej politickej a ekonomickej normalizácii. Dôsledky ohlásených zmien vám budú čoskoro poskytovať viac argumentov, než dokážete použiť.

http://www.sme.sk/clanok.asp?cl=2791733
A predsa je to najmenšie zlo!

Neviem, prečo reagujú naši pravicoví lídri tak zdesene a prekvapene na zverejnenie budúcej vládnej koalície. Parlamentné počty predsa dávali hneď po zverejnení výsledkov volieb jasnú odpoveď na otázku zloženia najstabilnejšej koalície. Nik neprejavoval takú mieru vládychtivosti ako Fico, Slota, Mečiar. A posledne menovaný priam životne potreboval akokoľvek zužitkovať ten najbiednejší volebný výsledok svojej kariéry, inak by ho už čakala nevyhnutná politická smrť!

Pre pravicu a rozbehnuté reformy je to ideálne vyústenie vzniknutej politickej situácie. Voličom poskytne dostatok času zabudnúť na trápne ponuky SDKÚ, SMK a KDH. Veď hrozilo, že doterajšia koalícia rehabilituje Mečiarovo HZDS alebo že KDH spolu s SMK vytvoria "krovie" Ficovej populistickej vláde. "Záchrana" za takúto cenu by reformy poškodila ešte viac ako úplný návrat pred rok 1998.

Páni pravičiari, buďte len radi, že vám Robert Fico zabránil v historickom znemožnení! Pripravte sa byť odborne fundovanou opozíciou proti novodobej politickej a ekonomickej normalizácii. Dôsledky ohlásených zmien vám budú čoskoro poskytovať viac argumentov, než dokážete použiť.

JOZEF KOHÚTEK, Moravské Lieskové

[4. 7. 2006]