Osobné nástroje
Nachádzate sa tu: Titulná stránka / Archív / Citáty / Teroristi potrebujú médiá pre šírenie svojich odkazov a strachu, médiá zase profitujú zo zvýšenej sledovanosti a predaja pri teroristických útokoch.

Teroristi potrebujú médiá pre šírenie svojich odkazov a strachu, médiá zase profitujú zo zvýšenej sledovanosti a predaja pri teroristických útokoch.

http://spw.blog.sme.sk/c/52291/SPW-Opakovane-zamlcane-konflikty-zaujmov-expertov-pred-volbami.html


Symbióza médií a teroristov: Štúdia dvoch ekonómov z univerzít v Zurichu a Cambridge potvrdili na základe dát za roky 1998 až 2005 z The New York Times a Neuer Zürcher Zeitung vzájomnú win-win situáciu teroristov a médií. Teroristi potrebujú médiá pre šírenie svojich odkazov a strachu, médiá zase profitujú zo zvýšenej sledovanosti a predaja pri teroristických útokoch. Viac terorizmu spôsobuje viac mediálneho pokrytia teroristov, a viac mediálneho pokrytia zároveň spôsobuje viac terorizmu. Ekonómovia odporúčajú médiám, aby brali viac do úvahy záujmy spoločnosti a minimalizovali prospech pre teroristov vo svojom spravodajstve.

Samozrejme slovenské médiá by boli pre takúto dynamiku zanedbateľné, to by muselo ísť o miestnych násilníkov. Úvaha je ale dosť podobná dileme pri informovaní o samovraždách.