Osobné nástroje
Nachádzate sa tu: Titulná stránka / Archív / Citáty / V Smere trpia takým komplexom nacionálnej menejcennosti, že aby si zdvihli sebavedomie, falšujú dejiny, ako Rafaj podpisy.

V Smere trpia takým komplexom nacionálnej menejcennosti, že aby si zdvihli sebavedomie, falšujú dejiny, ako Rafaj podpisy.

Komentár Petra Schutza

http://www.cassovia.sk/korzar/clanok.php3?sub=22.8.2008/93561O

KOMENTÁR - Predjarie Sašu druhého

Peter Schutz

K včerajšej piete a Pražskej jari obecne sa vyjadril dokonca Barack Obama a Václav Klaus (v mimoriadne mizernej forme tento týždeň) v Bratislave vyhlásil, že 21. august "bol definitívnym začiatkom konca komunizmu". No.... Nevyzeralo to tak, avšak najbizarnejší príspevok sa podaril tradične strane Smer, ktorá stihla v tlačovom vyhlásení skonštatovať, že "sen o demokratizácii a slobode, ktorý začala éra BRATISLAVSKÉHO PREDJARIA a potom Pražskej jari (...), bla, bla". No tak toto je paráda. Niežeby Fico netáral aj v Prahe, kde obšťastňoval Topolánka, ale bratislavské predjarie 1968 je historický objav, asi ako ten faraón Thutmose, čo vyzeral ako živý, keď ho nedávno vytiahli...

No. V Smere trpia takým komplexom nacionálnej menejcennosti, že aby si zdvihli sebavedomie, falšujú dejiny, ako Rafaj podpisy. O tom je Svätopluk, "starí Slováci", Jánošík a teraz "bratislavské predjarie". Politická súvislosť je tiež rukolapná; Smer pretenduje na akéhosi nositeľa odkazu 1968 a Alexandra Dubčeka. Svedčí o tom najnovšie aj iniciatíva Borisa Zalu, ktorý navrhuje zákonom (!!) uznať, že "Alexander Dubček sa mimoriadne zaslúžil o demokraciu, slobodu slovenského národa a ľudské práva". Tak. A máme tu "lex Hlinka" číslo 2. Nechceme sa chváliť, ale presne toto, že ak tí chumaji z KDH zabustujú Hlinku, tak z Dubčeka vyrastie ďalší geroj na štátnu kanonizáciu, sme predpovedali. Odhliadnuc od toho, že cementovanie zásluh osobností zákonom je v demokraciách unikát, vyzdvihnúť túto falošnú modlu reformného komunizmu na piedestál je už úplné absurdum, keďže napriek všetkým "zásluhám", čo mal, stále je to v prvom rade vysoký funkcionár strany, ktorej vládnutie bolo na Slovensku zákonom vyhlásené za protiprávne. Toto je ešte horšie ako Hlinka aj preto, lebo v podtexte je viazanie štátu na ideológiu, ku ktorej sa viac-menej otvorene hlási jedna vládna strana. Privatizáciu Dubčeka a seba ako "Sašu druhého" sugeruje Fico už dlhšie. Najsilnejší nezmysel predložil nedávno; vraj keby Rusi neprišli, tak "socializmom s ľudskou tvárou" by sme dobehli Rakúsko.

Ďalší detail, ako Smer dvíha zástavu "šesťdesiatosmičky", je už viackrát vetraný zákon o odškodnení ľudí z "čiernej listiny". Vyplatiť na jednu hlúpu hlavu reformného komunistu, ktorý po auguste prišiel o prácu (no taká tragédia!!), 90 tisíc z toho titulu, že ho súdruhovia napísali na "čiernu listinu", je nápad bývalého eštebáka Ciklaminiho, ktorý tlačí do parlamentu klub Smeru. Raz to už spadlo pod stôl, ale skôr neskôr si cestičku nájdu. Tento návrh je pomník komunistickej drzosti. Státisíce ľudí, ktorí nikdy neboli členmi zločineckej strany, a preto boli od štartu po hrob diskriminovaní, majú platiť z daní tým, ktorých súdruhovia v bratovražednej tlačenici nakopali do zadku a išli "do výroby".

Smer nech sa hlási k čomu chce, trebárs aj k Parížskej komúne či Simpsonovcom. To, že chce svoje hľadanie identity potvrdzovať zákonmi, je však už ozaj len krok od komunizmu. Reformný, nereformný, všetko jedno.

Belen
Belen says:
12. 12. 2012 11:54

Impressive brain power at work! Great anwser!

Commenting has been disabled.