Osobné nástroje
Nachádzate sa tu: Titulná stránka / News
Prihlásiť sa


Nemáte prístup k Vášmu heslu?
 

News

Site News

Anima - Animus

Slovníček niektorých Jungových základných pojmov. Aniela Jaffé: Vzpomínky, sny, myšlenky C. G. Junga. s. 374 - 375.

Anima - Animus - Viac...

Tento týždeň som rokoval o miliardách... alebo Skončilo osem rokov Mečiarovho násilného samoútlmu verbálnej aktivity

Nová vláda je tu ani nie tri dni, ale už nastáva to, čoho som sa obával najviac (hneď po personálnych čistkách na úrovni regiónu). Neviem ten jav pomenovať inak, než "zasieranie komunikačného priestoru". Použitím jemnejšieho výrazu by sme strácali na presnosti. O čo ide? Zapnete televízor, a vyvalí sa na vás buď: 1. huhlavá slovná kanonáda diagnostikovaného psychopata 2. nacionalistické krčmové reči siláckeho alkoholika, alebo 3. populistické riekanky prednášané napätým hlasom kapitalizovaného socialistu. Ďalej už článok z dnešného SME.

Tento týždeň som rokoval o miliardách... alebo Skončilo osem rokov Mečiarovho násilného samoútlmu verbálnej aktivity - Viac...

Dva dni v škole: deň škaredý a deň pekný

Sobotňajšie SME prinieslo dva články s dvomi školskými príbehmi. Keďže nekupujem printovú verziu, neviem, či ich aj redaktori dali do súvislosti.

Dva dni v škole: deň škaredý a deň pekný - Viac...

Legislativa je vyznamnejsou prekazkou podnikania ako odvody ci korupcia

Ján Oravec v roku 2005/6. - Iba v 10 najdolezitejsich normach upravujucich podnikanie, akymi su obchodny a obciansky zakonnik, zivnostensky zakon, ci zakon o dani z prijmov, doslo v rokoch 2000 az 2005 k 136 novelizaciam a zmenam.

Legislativa je vyznamnejsou prekazkou podnikania ako odvody ci korupcia - Viac...