Osobné nástroje
Nachádzate sa tu: Titulná stránka / News
Prihlásiť sa


Nemáte prístup k Vášmu heslu?
 

News

Site News

O časoch, kedy sme boli vďační aj za ROHáč

SHOOTY v jednom interview popísal časť mojej pamäti. No, mojej... je to asi generačné. Teda pre ten zlomok našej generácie, ktorá pamäť má.

O časoch, kedy sme boli vďační aj za ROHáč - Viac...

Pošlite mi SMS zdarma

Návod, ako mi môžete poslať SMSku bez toho, aby ste mali kredit alebo dokonca mobil. Využívam službu calendar.google.com, ktorá bezplatne zasiela pripomienky udalostí na mobil užívateľa. Vy teda vytvoríte udalosť, a oznam o nej dostanem na mobil. POZOR týmto postupom sa dá posielať SMS len na môj mobil. Ak chcete posielať SMS iným používateľom, musíte si pre každého zriadiť samostatný kalendár, na čo potrebujete samostatné konto na gmail.com. Nasleduje obrázkový návod.

Pošlite mi SMS zdarma - Viac...

Škvrna na obľúbenom tričku? To mamin prací prášok zvládne!

2006-11-01. Cestou ku kávovaru nepodarilo sa mi vyhnúť zapnutej televíznej obrazovke. Práve tam prebiehal klasický reklamný príbeh. Z dokonalej záhrady vbieha do dokonalej kuchyne dokonalý syn dokonalej matky.

Škvrna na obľúbenom tričku? To mamin prací prášok zvládne! - Viac...

Novembrový motýľ

2006-11-01. Dnes ráno nás z polospánku prebral jemný ale nástojčivý zvuk. Nárazy krehkých krídel o okennú tabuľu.

Novembrový motýľ - Viac...

Anima - Animus

Slovníček niektorých Jungových základných pojmov. Aniela Jaffé: Vzpomínky, sny, myšlenky C. G. Junga. s. 374 - 375.

Anima - Animus - Viac...

Tento týždeň som rokoval o miliardách... alebo Skončilo osem rokov Mečiarovho násilného samoútlmu verbálnej aktivity

Nová vláda je tu ani nie tri dni, ale už nastáva to, čoho som sa obával najviac (hneď po personálnych čistkách na úrovni regiónu). Neviem ten jav pomenovať inak, než "zasieranie komunikačného priestoru". Použitím jemnejšieho výrazu by sme strácali na presnosti. O čo ide? Zapnete televízor, a vyvalí sa na vás buď: 1. huhlavá slovná kanonáda diagnostikovaného psychopata 2. nacionalistické krčmové reči siláckeho alkoholika, alebo 3. populistické riekanky prednášané napätým hlasom kapitalizovaného socialistu. Ďalej už článok z dnešného SME.

Tento týždeň som rokoval o miliardách... alebo Skončilo osem rokov Mečiarovho násilného samoútlmu verbálnej aktivity - Viac...

Dva dni v škole: deň škaredý a deň pekný

Sobotňajšie SME prinieslo dva články s dvomi školskými príbehmi. Keďže nekupujem printovú verziu, neviem, či ich aj redaktori dali do súvislosti.

Dva dni v škole: deň škaredý a deň pekný - Viac...